piątek, 15 lipca 2016

Nie wierzę w miłość



O miłości! Tyle Ci wierszy poświęcam
a dziś wyznam mój grzech największy
nie wierzę w ciebie
nie wierzę w miłość
jesteś przekupna
zdradliwa
egoistyczna
upiorna
i nie dlatego, że nikt mnie nie kochał
wielu, mówiło że nawet bardzo
ale cóż mi po wielu
gdy czekałam na jednego
dziś smutek za mną drepta
ból przenika wnętrze
oczy łzawią, dusza łka
serce nieustannie bije
gdy na myśli cię ma
więc wierzyć mam
by rozpaczać więcej?
jest już późno
za późno, by ślub z tobą brać
dziesięć po dwudziestej trzeciej
za chwilę ostatni autobus
odjeżdża
nawet nie czuję się nieszczęśliwa
bo, noszę cię w sobie
taką o jakiej marzyłam



Sława Korn-Acka
15.07.2016



Czekając na sen




Chłodna noc, całe miasto tonie we śnie
a ja nie, siedzę w fotelu na balkonie
niebo spowite ciemnymi chmurami
zbiera się na burzę
błyski pioruna rozświetlają kolejne błyski
i tylko szmer liści zdradza, że wiatr
zalicza szybki numerek
je przenika i za chwilę znika
gdy tak za nim patrzyłam
on dmuchnął mi w twarz
i przeleciał ponad moją głową
targając myśli spokojne
nocne stosunki wietrzne
są odwieczne – westchnęłam
i zamknęłam oczy
i miałam sen proroczy
w którym przysięgałeś mi
że nie zostawisz mnie
i tej nocy zjawisz się jak ten wiatr


12.07.2016 




czwartek, 14 lipca 2016

Ballady i romanse: zdradliwe serce


    - Wciąż kocham te bezsenne noce. Wspominam i w sercu mam.

    - Flirtowaliśmy z gwiazdami. Życie wzięło odwet.

    - Przepraszam.

    - Nie fatyguj się, masz swoją gwiazdę i ciepły kąt jak u mamy.

    - Przecież wiesz...

    - Wiem, że nic nie wiem. A niebo jest wciąż rozgwieżdżone. Szukam swojej gwiazdy, tej prawdziwej. Kosmos uwodzi przepięknie, ale jest też zdradliwy. Pewnie dlatego, że jest mężczyzną.

    - Jesteś jak ta wielka niedźwiedzica. Potrafisz czarować światłem miłości i ranić słowem.

    - Zraniony niedźwiedź - chcesz powiedzieć?

    - Tak jakby.

    - Nie, nie jestem zraniona. To nasza wspólna klęska, Twoja i moja. Coś zyskałeś, ale coś straciłeś bezpowrotnie. Znasz to z autopsji przecież.

    - Źle wyszło.

    - Choć przyszłość jest na naszych dłoniach, Ty wziąłeś ją w swoje ręce.  Pójdę do wróżki może odczyta drogę po której będę szła?

    - Przecież, nie chcesz nic zmieniać w swoim życiu...

    - Tragiczny lub szczęśliwy los panuje nad nami także w odniesieniu do naszych decyzji. A czas jest lekiem na całe zło.

    - Tylko jakim kosztem?

    - Oj, proszę. Jakim zyskiem może?

    - Znów jesteś złośliwa. Nie "bądź - proszę cię na rozstań moście."

    - Miłość to nie tylko słodycz ust lecz także ból i dobrowolne rozstanie, gdy miłość się tego domaga. A kiedy jest ból jest też złość.

    - Będziemy szli samotnie po drogach wydeptując swoje ścieżki przeznaczenia? Nie jest to zbyt radosna przyszłość.

-   No, cóż... Butelka po piwie nie pachnie niezapominajkami. A nawet najlepszy alkohol, będzie jak wąż kąsał znienacka. A może znajdziemy gdzieś swoje wyzwanie? 

  






























wtorek, 12 lipca 2016

Majowa miłość



"Trzeba kochać po majowemu,
Jak najgłupiej i jak najprościej"
Tak po cygańsku
Nie wiesz? Że maj najpiękniej
W serce wrasta
Które cieszy się na każdą
Czułą głupotę
I kocha dla samej miłości
Nawet w samotności
Biegnie do szczęścia
I gra w zielone
Zaplątane w liściach drzew

Cudnej pani wiosny
Wtedy nawet trudy życia
Niestraszne
I duch w tobie rodosny
Gdy nagle z czerwcem... ginie 

Robi się smutnie
Nie wiedząc czemu
Płacze bez...


Sława Korn-Acka
2.07.2016

Tristan i Izolda/wikipedia

Niezapominajki


jasne niebo nad nami
a ty śpisz... ukochany
w ramionach innej zakochany
powietrze masuje moje struny
napięte żaru mocą
wiatr chłodzi umysłu temperatury
jest pięknie
kwiaty nabrały nocą kolorów
pełne uroków i błękitu niezapominajki
wołają, by o nich nie zapominano
gdy przekwitną
a uczucia przeminą z wiatrem

Sława Korn-Acka
4.07.2016

Ukojenie


Jesteś światłem kiedy w duszy
ciemność zapada
i noc do snu mnie układa
Jesteś ukojeniem
moich ran
gdy serce z krwią odpływa
Jesteś przy mnie
nawet jeśli cię nie ma
otulasz mnie ciepłem lipca
Bosa i naga idę każdą noc
do ciebie i wtulam się
by świat zawirował i zwariował
Mogę tak iść i iść do ciebie
po tafli głębokiej wody
nawet jeśli utonę i zgubię siebie

Sława Korn-Acka
8.07.2016

obraz z Sieci

pijana to była noc


noc czułości bez granic
i była to noc wyjątkowa
spragnieni uczuć
pocałunków
pięknych słów
namiętnych gestów
tuląc się w słowa kocham
szeptem wypowiadane
spijaliśmy z ust całe pożądanie
rozbierając siebie nawet z nagości
by poczuć upojny szałów trunek
bez względu na skutek, bo przecież
każda noc kończy się przebudzeniem

12.07.2016
Sława Gloria Kornacka






Filip Ćwik

Dzieci Aniołki

Święto Dziecka — nie dla Was, Dla Was Pierwszy Listopada czeka. Bo dzisiaj łzy nie powinny płynąć, Tylko matka i ojciec pamiętają. Że...